Wełna Merino by mróz nie dotarł do Twoich stóp. 0
Wełna Merino by mróz nie dotarł do Twoich stóp.

Ta bardzo przyjemna w dotyku wełna pochodzi od merynosów- wysokogórskich owiec rasy hiszpańskiej, hodowanych głównie w Nowej Zelandii i Australii. Nie ma się, co dziwić, że odzież z merynosa jest tak doskonała. Owce nowozelandzkie, przebywają przez cały rok (oczywiście poza okresem strzyżeń) w dość specyficznych, ale odpowiednio dobranych warunkach. Temperatura w lato dochodzi nawet do 40 o C, a w zimie spada do 20 o C. Można pomyśleć, że owce i przegrzewają się, i marzną. Bytują przecież na świeżym powietrzu z radykalnie zmieniającą się temperaturą. Ale one radzą sobie znakomicie. Przed utratą ciepła w zimie a nadmiernym przegrzaniem w lecie chroni je wyjątkowa budowa włókien ich wełny. Są one jednolite i puchowe, o długości 4 – 12 cm a grubości 13 – 24 mikronów. To bardzo oryginalne wymiary w porównaniu np. z ludzkim włosem, który mierzy..., aż 60 mikronów.

Wełna merynosowa jest lekka, miękka i elastyczna. Mówiąc potocznie – nie gryzie w porównaniu np. z wełną owczą, zwłaszcza słabszych gatunków. Dzięki swej sprężystości zapewnia
odzieży odporność na gniecenie i trwałość. Łatwa w pielęgnacji – szybko schnie i bez problemu można prać ją w pralce. Zachowuje trwałość kolorów. Jest oddychająca, wręcz komfortowa.

Najwyższy komfort Wełna 100% merino jest dowodem na to, że można utrzymać optymalną temperaturę (36,6 oC) w każdych warunkach pogodowych. Z regulacją temperatury radzi sobie poprzez absorbowanie wilgoci lub oddawanie ciepła. Dlatego używana jest np. do produkcji najwyższej jakości bielizny sportowej.
Po wchłonięciu wilgoci - nie wychładza organizmu tak jak bawełna. Nawet, gdy jest mokra – ogrzewa. Dzięki temu odczuwasz znakomity komfort!

Stanowi świetny przykład naturalnej izolacji cieplnej, możliwej dzięki specjalnej budowie włókien. Ta unikatowa wełna zawiera w sobie miliony kanalików, które zatrzymują powietrze i absorbują ciepło wytwarzane przez organizm. Po prostu – jest doskonałym materiałem termoizolacyjnym, który potrafi pochłonąć do 10 razy więcej wilgoci niż dzianiny syntetyczne. A potwierdziły to testy przeprowadzone w surowych klimatach północy.

Dzięki wełnie merynosowej zapomnisz o nieprzyjemnych zapachach związanych z wchłoniętym potem. Nawet po kilku dniach użytkowania! Dlaczego? Bo bakterie nie lubią tego rodzaju wełny.

Najzdrowszy surowiec

Wyjątkowa budowa jej włókien chroni nie tylko owce. Również Ciebie. Wszak jest całkowicie naturalna, w pełni biodegradowalna, a więc zdrowa i przyjazna dla organizmu człowieka. Odzież wykonana z niej jest antybakteryjna i antystatyczna. Nie podrażnia skóry, nie wywołuje alergii, zabezpiecza przed promieniowaniem UV. Zmniejsza napięcie i ból mięśni. Pobudza zakończenia nerwowe i powoduje lepsze krążenie krwi. Zalecana w leczeniu dolegliwości bólowych wielu schorzeń narządu ruchu takich jak stany pourazowe i złamania, schorzenia reumatyczne, stany zapalne czy zmiany zwyrodnieniowe stawów i kończyn.

 

Pliki (1)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl